Cześć! Święta Wielkanocne dobiegły końca. Był to czas spędzony w gronie rodzinnym przy syto zastawionym stole, obdarowaliśmy bliskich upominkami i spędziliśmy cudownie czas. Jednym słowem była okazja do radości i odpoczynku, lub jak kto woli, do bycia „trendy” i spędzenia tego czasu na świeżym powietrzu - uprawiając sporty.

Nie zmienia to jednak faktu, że wielu z nas, ma teraz spore zapasy jedzenia.

Co teraz z tym zrobić?

Kilka porad jak przechowywać nagromadzone pyszności, które przecież przygotowujemy z myślą o najbliższych, lub dostajemy od kochanej mamy czy babci, które przyrządzają to dla nas, z tak wielką pieczołowitością i miłością:

  • Zupy - żurek, grzybowa i inne - bardzo fajnie się sprawdzają zamrożone. Bezpieczniej mrozić je w plastikowych sztywnych pojemnikach. Można też podzielić zupy na mniejsze porcje, wtedy łatwiej rozmrażać i zajmują mniej miejsca w zamrażarce.
  • Ciasto - większość, w tym tort i sernik, możesz zamrozić nawet na 3 miesiące. Szarlotka wytrzyma w lodówce nawet kilka dni. Ciasteczka i pierniki zachowają świeżość aż do 2 miesięcy w blaszanych pudełkach.
  • Wino - przelejcie resztki do foremek na lód, włóżcie do zamrażalnika. Przydadzą się do drinków lub sosów.
  • Sałatki np. warzywna – można ją przechowywać w naczyniach próżniowych, wstawiając do chłodnego miejsca, wytrzymuje naprawdę długo.

Może jednak zróbmy w tym roku coś zupełnie innego?

Rozejrzyjmy się czy gdzieś nie ma instytucji, która zbiera żywność. Pewnie sporo osób czeka na taką pomoc? Zastanówmy się czy lepiej wyrzucić poświąteczne jedzenie, czy nakarmić nim kilka dorosłych osób lub dzieci, które często nie mają możliwości zjeść w święta nawet ciepłego posiłku?

Jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju.

W wielu z nas nasuwa się pewnie myśl, że znowu przesadziliśmy z wydatkami i teraz portfel świeci pustkami, a przed nami majówka! Grillowanie z rodziną i przyjaciółmi… i co teraz?

Kochani głowa do góry i uśmiech na twarzy! Kto jak kto, ale przecież My damy radę!

Polecam rewolucyjne rozwiązanie: Karta Pożyczkowa Trzynastka

Będąc nowym klientem, za pierwszy miesiąc korzystania z karty nie ponosicie żadnych kosztów! W kolejnych miesiącach tylko 6,60 zł miesięcznie za każde wykorzystane 100 zł. No i coś co jest obecnie rewolucją: jeżeli nie używasz, to nie płacisz!

Zapraszam

Doradca Karty Trzynastka